#1 Filmowy tydzień

Bloga zaczynam od pierwszego zestawienia mojego filmowego tygodnia, któremu towarzyszy krótkie podsumowanie każdego z obejrzanych przeze mnie filmów. Innymi słowy: przede wszystkim krótkie subiektywne ekspresje. W momencie, kiedy któryś z obejrzanych filmów wywrze na mnie wyjątkowe wrażenie, to zapewniam Was, że pojawi się tutaj jego pełna recenzja, a nie tylko to, co znajdziecie poniżej. Póki co mogę zdradzić, że właśnie jeden taki dłuższy tekst jest w przygotowaniu. 🙂

Zupełnie Nowy TestamentZupelnie_Nowy_Testament

Pierwszy film obejrzany przeze mnie w 2016 roku –niemal tuż po północy podczas nocy sylwestrowej w kinie Muza w Poznaniu. Niestety, po trailerze można spodziewać się więcej komedii niż finalnie otrzymuje się na ekranie. Ciekawy pomysł, ale wykonanie już trochę słabsze. Filmowi nie pomaga na pewno spora ilość bohaterów oraz to, że ich wątki są potraktowane stosunkowo płytko. Widz nie ma czasu, by się utożsamić z którymkolwiek z nich. Niemniej, film nie jest zupełną stratą czasu, a i z pewnością znajdą się takie osoby, którym ta pozycja przypadnie bardziej do gustu niż mi.

Ocena: 3/5

ZupZupelnie_jak_miloscełnie jak miłość

Niecukierkowa komedia romantyczna, mająca bardziej przypominać życie. W efekcie miejscami
wieje nudą, ale nie na tyle, by porzucić film w połowie. 😉 Niewątpliwą zaletą tego obrazu jest jednakże soundtrack, który składa się z wielu znanych kawałków. Można śmiało obejrzeć w leniwe popołudnie, by miło spędzić czas, a jednocześnie się nie zasłodzić.

Ocena: 3/5

RRenesansenesans

Ciekawy pomysł, który miał być europejską odpowiedzią na Sin City. Niestety, z ekranu wieje nudą i przewidywalną fabułą. A głównemu bohaterowi baaaardzo daleko do Humphreya Bogarta i jego kreacji detektywa z filmów noir (to, że mówi głosem Daniela Craiga niewiele pomaga).

Ocena: 2/5

Sztandar_chwalySztandar chwały

Dobry film wojenny w reżyserii Clinta Eastwooda. Obraz przedstawia historię amerykańskich „bohaterów” biorących udział w bitwie o japońską wyspę Iwo Jima podczas II wojny światowej. Ci zwykli żołnierze, nagle postawieni w świetle reflektorów, muszą sobie poradzić z traumą wojenna oraz nieoczekiwaną sławą. Warto obejrzeć ze względu na ważki temat, zdjęcia oraz dobrą grę aktorską. Niestety, film pozostawia niedosyt i wrażenie, że historie poszczególnych postaci zostały potraktowane nazbyt płytko, co w innych filmach Clinta Eastwooda raczej się nie zdarza.

Ocena: 3,5/5

Dom w Dom_w_glebi_lasugłębi lasu

Niebanalny pomysł na dobry pastisz horrorów klasy B, który… nie jest filmem klasy B! Sprawiają to przede wszystkim osoba Jossa Whedona, który stoi za tym projektem (jest zarówno jego producentem, jak i scenarzystą) oraz doborowi aktorzy pojawiający się na ekranie (m. in. Richard Jenkins czy Sigourney Weaver). Dodatkowym smaczkiem dla płci pięknej jest Chris Hemsworth, który gra jedną z głównych ról. 😉 Film polecam przede wszystkim tropicielom smaczków popkulturowych.

Ocena: 4/5

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s